مرداد, 1398 بدون نظر روانشناسی عمومی

 

تعدادی از پژوهشگرانعوامل زیربنایی افسردگی مشترکی را در افرادی که به احتمال زیاد افسرده می شوند شناسایی کرده اند . افرادی که از افسردگی رنج می برند سبکهای زیر در آنها به صورت عادت در می آید. آنها باید یاد بگیرند به خاطر حفظ سلامت خود از این سبکها دست بردارند .

عوامل زیربنایی افسردگی

عوامل زیربنایی افسردگی

افراد افسرده خود را ناتوان می دانند و اکثر موقعیت ها را برای خود ناخوشایند در نظر می گیرند .در ادامه به عوامل زیربنایی ایجاد افسردگی در افراد می پردازیم . جهت مشاوره روانشناسی و مشاوره خانواده و ازدواج می توانید با بهترین مرکز مشاوره در تهران در تماس باشید .

وابستگی غیر واقع بینانه به دیگران

افراد افسرده عزت نفس خود را به شدت وابسته به تایید دیگران می دانند .برخوردار نبودن از سیستم حمایت اجتماعی : افراد مستعد افسردگی بیشتر درونگرا و منزوی هستند . آنها از مهارتهای لازم برای حفظ روابط حمایت کننده استفاده نمی کنند .

استرس در روابط نزدیک

احساس افسردگی غالبا زمانی که در روابط بین فردی ناهماهنگی وجود دارد ، تشدید می شود .

سبک تمرکز بر خود افسرده ساز

افراد افسرده ذهن خود را با مسایل منفی مشغول می کنند آنها زمان زیادی را صرف یادآوری موارد منفی زندگیشان می کنند و هرگز راهبردهای مقابله ای خود را تحقق نمی بخشند .

آسیب پذیری کمال گرایانه

افراد افسرده اصرار دارند که کامل باشند و چون کامل نیستند خود را بی ارزش و زندگیشان را بیهوده تلقی می کنند.

کنترل بیرونی

افراد افسرده فکر می کنند رویدادهای مهم زندگیشان خارج از کنترل آنهاست .وقتی احساس افسردگی می کنید معمولا به این دلیل است که رویدادی برایتان رخ داده است که به نظرتان نامقبول و غیر قابل تحمل است . احساس افسردگی نحوه ارزیابی شما از رویدادهای زندگی است .

یک پاسخ احتمالی ، تغییر دادن محیط است . پاسخ دیگر این است که ببینید آیا ارزیابی اولیه شما درست بوده است یا نه . پاسخ سوم این است که بپرسید آیا ارزیابی اولیه شما منطقی بوده است یا نه . پاسخ چهارم استفاده از مهارتهای مقابله ای خوب است .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *