مشاوره ازدواج غرب تهران

مشاوره ازدواج غرب تهران توسط گروه همراه که یکی از بزرگترین مراکز مشاوره و روانشناسی با کادری متخصص و مجرب خدماتی از قبیل تست مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره کودک و نوجوان و دیگر مشاوره های ملزوم را در راستای بهبود روابط خانواده و روانشناختی و رواندرمانی ارائه می دهد.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

همانطور که می دانید ازدواج مهم ترین تصمیم گیری در زندگی هر فردی است و در زمان آشنایی زوجین خیلی از نکات بسیار مهم برای شروع یک زندگی مشترک و پویا نادیده گرفته شده که در روزهای اولیه زندگی مشترک زوجین سبب بروز اختلافات و مشکلاتی شود که زندگی زناشویی را با معضلی عظیم رو به رو می کند. وظیفه مشاورین ما آگاه کردن هر فرد برای انتخاب همسر با توجه به در نظر گرفتن خصلت های شخصیتی فردی و معیار ها و ملاک ها بوده و نتیجه بخش بودن یا نبودن هر ازدواجی را پیش بینی می کند.

نکات مهم در ازدواج

با توجه به آمار نگران کننده طلاق به خصوص در 5 سال اولیه زندگی مشترک نیاز جدی به مشاوره جدی برای زوجین مطرح می گردد. متاسفانه بسیاری از زوج ها اطلاعات و آگاهی کافی از مباحث مشاوره ندارند و یا احساس می کنند به حدی از استقلال فکری و خانوادگی و مالی رسیدند که می توانند مشکلات خود را بدون مشورت با افراد دیگر حل کنند . برخی هم در انتخاب مشاور اشتباه می کنند و با مشورت اطرافیانشان ملاک های بریای همسرشان در نظر می گیرند و به صورت هیجانی دست به ازدواج می زنند . مرکز مشاوره ازدواج غرب تهران با در نظر گرفتن و آینده نگری مفتخر است تا با ارائه مناسب ترین مشاوره ها در امر ازدواج و بهبود کانون خانواده تلاش کند.

اولین شرط تشکیل کانون خانواده استقلال مالی ست. مسائل مالی در آغاز زندگی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد به خصوص که عشقی عمیق در میان باشد. بنابراین لازم است استقال مالی قبل از ازدواج در نظر گرفته شود.

مسائل جنسی و روابط زناشویی زوجین از دیگر مسائلی است که مورد توجه قرار می گیرد. اینکه چه مقدار زوجین در روابط زناشویی و جنسی به یکدیگر وفادار هستند و تا چه میزان این امر در طول زندگی دوام خواهد داشت و تا چه حد میتوان احساس رضایتمندی در روابط زناشویی را حفظ کرد از مسائلی ست که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

مسائل مربوط به سطح آگاهی و شناخت  زوجین از یکدیگر نظیر سطح خانوادگی طرفین اعتقادات و مذهب ، سطح فکری و دیدگاه طرفین و … از جمله مسائلی است که در تعامل روابط بسیار تاثیر گذار بوده و در مشاوره ازدواج زیر ذره بین قرار می گیرد.